ניקוי יבש לעסקים ולפרטיים

חליפה מיוחדת, סריגי קשמיר, מעילי צמר וחולצות משי- אלה הם חלק מהבגדים ששווה לכם לקחת לניקוי יבש. אז מה זה אומר ניקוי ויבש ואיך הבגדים שלנו יוצאים באמת נקיים בלי מים וסבון? כל התשובות אצלנו

קרה לכם פעם שכיבסתם את החולצה האהובה שלכם והיא יצאה הרוסה לגמרי? צבע שדהה, בד שהתכווץ או כתמים שלא ירדו? יכול מאוד להיות שהיה צריך לקחת אותה לניקוי יבש. ניקוי יבש נשמע כמו משהו שלא באמת מנקה לנו את הבגדים. הרי איך משהו יכול להיות נקי בלי מים וסבון? אז זהו… שדווקא ניקוי יבש מנקה ביסודיות גדולה יותר ממים וסבון ומוציא את הבגדים שלכם נקיים לחלוטין מלכלוך וכתמים. אחרי ניקוי יבש אנחנו נקבל את הבגדים שלנו בחזרה ממש כמו חדשים ובלי פגיעה באיכות הבד וצבעו.

 

אז איך זה עובד?

הטכניקה של ניקוי יבש מתבססת על חומרים ממיסים אורגניים שמצד אחד מצליחים להסיר את הלכלוך מעומקו של הבגד ומצד שני שומרים עליו ולא פוגעים בסיבי הבד. הממיס האורגני לא מתפיח את הסיבים של האריג כמו שקורה בכביסה רגילה ובצורה הזאת הוא לא גורם להתכווצות או לקימוט הבד ומשאיר אותו כפי שהיה. צורת הניקוי הזאת נקראת "ניקוי יבש" בגלל שמשתמשים בממיסים בלבד ולא משתמשים בכלל במים ובסבון. ישנם כמה שלבים בניקוי יבש והביצוע שלהם ביסודיות ומקצועיות הוא שמבטיח את השמירה על איכות הבגדים:

  • דבר ראשון- עוד לפני שמכניסים את הבגד למכונת הניקוי היבש עוברים עליו, מוודאים ששום דבר לא נשכח בכיסים, בודקים את סוג הבד ומתאימים את הממסים אליו. עוברים על כל כתם או לכלוך ומרססים זרז כימי בהתאם לסוג הכתם או הבד.
  • לאחר מכן מכניסים את הכביסה למכונת הניקוי היבש- מכונה גדולה שנראת כמו שילוב של מכונת כביסה ומייבש. בזמן תהליך הניקוי המכונה מתמלטת בממיסים אורגניים והטמפרטורה במכונה נשאת נמוכה כדי למנוע דהיית צבע מהבד. 
  • בגמר הניקוי החומר הממיס נשטף החוצה והבגד נותר נקי ומצוחצח.
  • לקראת סיום התהליך, המכונה מתחילה בייבוש. אוויר חם מוזרם ומייבש את שאריות הממס שנותרו בכביסה. 
  • בסיום מצננים את הכביסה על ידי אוויר קר וזהו הבגד נקי מכתמים ולכלוך מבלי שהבד ניזוק או השתנה ויצא ממש כמו חדש.

 

איזה בגדים דורשים ניקוי יבש?

אל ניקוי יבש לוקחים בגדים שעשויים מבדים שעלולים לההרס אם ינקו אותם במים וסבון או בדים עדינים מידי שזקוקים לכביסה ביד אבל הם גדולים מידי כדי לכבס אותם ביד. בדים נפוצים לשימוש בניקוי יבש הם קשמיר, צמר ומשי אבל גם חליפות וגם כתמים חזקים כמו שמן וזיעה שלא יורדים בכביסה רגילה יכולים להיות מטופלים בתהליך ניקוי יבש. 

חשוב מאוד להביא את הבגד למקום מקצועי ומיומן שכן ישנם בגדים ובדים שניקוי יבש לא מתאים להם בכלל ועלול להמיס ולהסיר מהבגד דברים לא רצויים (כמו בגד עם פייטים או מדבקת לוגו של חברה). מקום מהימן ידע מייד לזהות איזה בגד לא מתאים לניקוי יבש ולהתאים את הניקוי המתאים עבורו.

 

מכבסת המחדש מתמחה בניקוי יבש לעסקים ולקוחות פרטיים. אנחנו עובדים כבר מעל 4 עשורים עם עסקים גדולים וקטנים. תהליך הניקוי היבש הוא תהליך מיוחד שביצועו דורש ידע, ניסיון והסמכה לעבודה עם חומרים ממיסים חזקים. אז בין אם אתם בעלי מלון בוטיק, בית הארחה, מסעדה או לקוח פרטי ואתם זקוקים לשירות ניקוי יבש אל תהססו לפנות אל המחדש ואנחנו נשמח להתאים את הניקוי האידיאלי לבגדים שלכם!

יצירת קשר